6.0
17 juni 2023
Opleveringskeuring Nieuwbouw (Rbi), Rotterdam, Rotterdam
(Door: Anoniem)
Gezien hoe belangrijk het is voor starters op de woningmarkt om de oplevering van hun nieuwbouwwoning nauwkeurig te beheersen, vind ik het belangrijk dat ik mijn ervaring en eerlijke mening over Leon's Opleveringskeuring voor een nieuwbouwwoning deel.
Vanuit mijn perspectief had Leons Opleveringskeuring alles bij elkaar genomen zowel positieve als negatieve punten. Over het algemeen was het een aangename en vriendelijke ervaring van begin tot eind. Toen het klaar was, realiseerde ik me echter dat deze service meer aanvoelde als een gestandaardiseerde "walk-through" in plaats van een grondige en goed geïnformeerde Opleveringskeuring op basis van de specifieke feedback en technische documenten die vooraf werden verstrekt. Desalniettemin gaf Leon tijdens de doorloop tal van nuttige tips die welkom waren en behoorlijk relevant voor het huis zelf. Maar nogmaals, tips zijn altijd welkom, maar ik denk dat het redelijk is om meer te verwachten van de kant van de Opleveringskeuring, gezien het gefactureerde tarief en de service die een "Opleveringskeuring" wordt genoemd in plaats van alleen een samengestelde “walk-through”. Leon had opgemerkt dat hij alleen zijn best kon doen voor een keuring van 2 uur.
De doorloop begon vanaf de bovenste verdieping en vervolgens naar beneden. Wederom werden er meestal tips gedeeld. Er werden enkele opmerkingen gemaakt over de ruimtes tussen de ramen, waarbij werd opgemerkt dat het beter is om 1 jaar te wachten met het vullen van de gaten totdat het huis is gesetteld. Hetzelfde advies werd gegeven voor de trap. Maar toen we van kamer naar kamer liepen, van verdieping naar verdieping, had ik het gevoel dat Leon op me wachtte om me te wijzen op de dingen waarop hij commentaar kon geven. Ik verwachtte meer gedetailleerde inspecties op elke verdieping die mogelijk tot bezorgdheid zouden kunnen leiden of die met mij, de koper, hadden kunnen worden besproken. Over het algemeen werd er niet veel opgemerkt dat de voorwaarden van de thuisbezorging in twijfel trok, afgezien van 1 kleine kras op een raamdeur en een paar bubbelgaten in het plafondpleisterwerk, (1) licht dat niet werkte dat ik had gevonden in de opslagruimte. Leon nam ook een foto van de meterstanden om te bevestigen dat de energie- en waterstanden nul waren.
Over het geheel genomen waren de meeste aandachtspunten door mij aangegeven, zoals: de verfafwerking en beschadigde delen van de trap, het doortrekken van de waterleidingen naar de 3e verdieping waarbij de kraanhandgrepen ontbraken, de versplinterde balk op het balkon, het verwijderen van de hydrofoor in onze voordeur, wat niet gecommuniceerd noch aangegeven was in de oorspronkelijke huisplannen. Bij nadere inspectie van mijn kant merkte ik dat er hoeklijnen ontbraken op veel van de naar het noorden gerichte muren. Dit had ik na de inspectie aan Leon doorgegeven, maar hij had het niet opgemerkt en bevestigde later dat het een standaard levering was.
Tegen het einde van de Opleveringskeuring was ik er niet helemaal van overtuigd dat Leon de sleuteldocumenten voor de eengezinswoning had gelezen. Ik dacht hieraan toen de aannemer had vermeld dat ik geen opslagruimte zou ontvangen bij de oplevering van het huis. Ik stond er echter op dat ik een opslagruimte zou krijgen zoals overeengekomen in de huisplannen. Dit verraste me ook, omdat de aannemer niet goed voorbereid was en ook het verkeerde adres had geschreven, waarbij hij de fout 2 keer maakte tijdens het process verbal voor ondertekening. Als Leon de documenten die ik van tevoren had verstrekt zou hebben gelezen, zou hij toch hebben geweten dat er een aparte opslagruimte bij de levering was inbegrepen? Ook noemde Leon in zijn rapport het verkeerde type woning: appartement/benedenwoning, terwijl het een Eengezinswoning hoekwoning had moeten zijn.
Al met al was ik niet helemaal overtuigd dat ik de Opleveringskeuring kreeg die ik had verwacht, maar eerder een vriendelijke doorloop van een nieuwbouwhuis met een lijst met zeer nuttige tips en overwegingen voor het onderhoud van de woning. Ook was het voor mij als eerste keer koper niet duidelijk of het rapport dat Leon aan het opstellen was alleen naar mij of ook naar de aannemer zou worden gestuurd. Ik weet het nog steeds niet, maar ik neem aan dat het mijn verantwoordelijkheid is om het rapport van Leon naar de aannemer te sturen.